Z wełny merynosów ...

Termiczna bielizna Dilling produkowana w 100% z organicznej wełny owiec merynosów wykonana jest z najcieńszych jej włókien. Wełna pochodzi z Australii. Staranny dobór partnerów gwarantuje najwyższą jakość stosowanego włókna.

Jakość włókna wełny merynosów wyraźnie przewyższa inne włókna, dlatego jest to najlepszy surowiec do produkcji odzieży miękkiej i przyjemnej. Drapiące elementy wełny usuwane są podczas specjalnego, 16-godzinnego procesu neutralnej dla środowiska obróbki enzymatycznej. W jej wyniku włókna wełny stają się szczególnie miękkie, cienkie, całkowicie niedrażniące. Dlatego bielizna Dilling może być noszona nawet przez osoby z alergią.


Bielizna Dilling z wełny merynosów jest całkowicie ekologiczna, co potwierdza przyznany certyfikat Nordic Ecolabel. Dla jego otrzymania muszą być spełnione rygorystyczne normy i wymagania. Jednym z nich jest to, że używane surowce są rzeczywiście ekologiczne i w 100% najwyższej jakości. Drugi, że nie stosuje się w produkcji szkodliwych chemikaliów. Warunki są sprawdzane kilka razy w roku poprzez zewnętrzne testy. Dzięki temu certyfikatowi, Dilling zapewnia najwyższą jakość produktów i całkowicie ekologiczną produkcję.

Przy produkcji zwraca się szczególną uwagę na ochronę zwierząt. Dlatego do produkcji wykorzystuje się wełnę z owiec, które nie są poddawane procesowi „mulesing” (mulesing to metoda stosowana przez część australijskich rolników, polegajaca na usunięciu pasków skóry na fałdach pośladków owiec, do walki z „muszycą”).

Wełna z  merynosów posiada wiele cennych zalet. Podstawową jest to, że ogrzewa w zimne dni i nie powoduje przepocenia. Temperatura ciała jest regulowana w sposób naturalny. Nawet po zawilgotnieniu do 33% wełna zachowuje swoje właściwości ogrzewające.

Stosunkowo cienkie włókna wełny pozwalają nosić bieliznę nie tylko jesienią, zimą i wiosną lecz także latem, np. w chłodne wieczory. Grubość przędzy w produktach wełnianych Dilling to tylko 18,5 mikronów.

Zalety wełny merynos sprawiają, że staje się ona bardziej popularna niż inne rodzaje wełen i inne rodzaje tkanin:

 -  doskonale reguluje temperaturę ciała zwłaszcza, gdy ma bezpośredni z nim kontakt (tzn. jest pierwszą warstwą odzieży). Wełna utrzymuje ciepło bez przegrzewania i usuwa wilgoć (pot) ze skóry zapobiegając uczuciu „wilgotności”.
   - wełna może absorbować wodę do 1/3 swojej masy, ale w przeciwieństwie do np.bawełny, nawet mokra utrzymuje ciepło, co pozwala uniknąć hipotermii po wysiłku fizycznym lub w wyniku złych warunków pogodowych.
    - podobnie jak inne wełny zawiera lanolinę, która ma właściwości antybakteryjne. Zwykła wełna owcza zawiera maksymalnie do 20% lanoliny, a wełna merynosów 40- 45%.
    - wełna merynosów jest jedną z najbardziej miękkich typów wełny ze względu na drobniejsze włókna.
   - wełna merynosów ma doskonały stosunek właściwości termicznych do masy własnej. Dzieje się tak ze względu na jej porowatą strukturę pozwalającą na utrzymywanie powietrza wewnątrz włókien (pojedyńcze włókno wełny merynosów unosi się w powietrzu jak puch).

Wełna merynosów jest używana do produkcji wysokiej klasy bielizny Dilling przeznaczonej zarówno do użytku codziennego, jak i do biegania, na spacery, jazdy na nartach, wspinaczki, jazdy na rowerze i innych form aktywności sportowej na świeżym powietrzu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl