Termiczna bielizna Dilling produkowana jest w 100% z organicznej wełny owiec merynosów i wykonana z najcieńszych jej włókien. Wełna tych produktów pochodzi z Argentyny. Staranny dobór partnerów-hodowców gwarantuje najwyższą jakość stosowanego włókna.
Jakość włókna wełny merynosów wyraźnie przewyższa inne włókna, dlatego jest to najlepszy surowiec do produkcji odzieży miękkiej i przyjemnej. Drapiące elementy wełny usuwane są przez producenta podczas specjalnego, 16-godzinnego procesu neutralnej dla środowiska obróbki enzymatycznej. W jej wyniku włókna wełny stają się szczególnie miękkie, cienkie, całkowicie niedrażniące. Dzięki temu bielizna Dilling może być noszona nawet przez osoby z alergią.
Bielizna Dilling z wełny merynosów jest całkowicie ekologiczna, co potwierdza przyznany certyfikat Nordic Ecolabel. Dla jego otrzymania muszą być spełnione rygorystyczne normy i wymagania. Jedną z nich jest to, że używane surowce są rzeczywiście ekologiczne i w 100% najwyższej jakości. Drugą, że nie stosuje się w produkcji szkodliwych chemikaliów. Warunki produkcji sprawdzane są kilka razy w roku poprzez zewnętrzne testy. Dzięki temu certyfikatowi, Dilling zapewnia najwyższą jakość produktów i całkowicie ekologiczną produkcję.
Przy produkcji wełny zwraca się szczególną uwagę na ochronę i dobrostan hodowanych zwierząt. Dlatego do produkcji wykorzystuje się wełnę z owiec, które nie są poddawane procesowi „mulesing” (mulesing to metoda stosowana przez wielu hodowców, polegająca na usunięciu pasków skóry na fałdach pośladków owiec objętych „muszycą”).
Wełna z merynosów posiada wiele cennych zalet. Podstawową jest to, że ogrzewa w zimne dni i nie powoduje przepocenia. Temperatura ciała jest regulowana w sposób naturalny. Nawet po zawilgotnieniu do 33% wełna zachowuje swoje właściwości ogrzewające.Stosunkowo cienkie włókna wełny pozwalają nosić bieliznę nie tylko jesienią, zimą i wiosną lecz także latem, np. w chłodne wieczory. Grubość przędzy w produktach wełnianych Dilling to tylko 18,5 do 21,5 mikronów.
Zalety wełny merynos sprawiają, że staje się ona bardziej popularna niż inne rodzaje wełen i inne rodzaje tkanin:
- doskonale reguluje temperaturę ciała zwłaszcza, gdy ma bezpośredni z nim kontakt (tzn. jest pierwszą warstwą odzieży). Wełna utrzymuje ciepło bez przegrzewania i usuwa wilgoć (pot) ze skóry zapobiegając uczuciu „wilgotności”
- wełna może absorbować wodę do 1/3 swojej masy, ale w przeciwieństwie do np.bawełny, nawet mokra utrzymuje ciepło, co pozwala uniknąć hipotermii po wysiłku fizycznym lub w wyniku złych warunków pogodowych
- podobnie jak inne wełny zawiera lanolinę, która ma właściwości antybakteryjne. Zwykła wełna owcza zawiera maksymalnie do 20% lanoliny, a wełna merynosów 40- 45%
- wełna merynosów jest jedną z najbardziej miękkich typów wełny ze względu na drobniejsze włókna
- wełna merynosów ma doskonały stosunek właściwości termicznych do masy własnej ze względu na jej porowatą strukturę pozwalającą na utrzymywanie powietrza wewnątrz włókien (pojedyncze włókno wełny merynosów unosi się w powietrzu jak puch)
Wełna merynosów jest używana do produkcji wysokiej klasy bielizny Dilling przeznaczonej zarówno do użytku codziennego, jak i do biegania, na spacery, jazdy na nartach, wspinaczki, jazdy na rowerze i innych form aktywności sportowej na świeżym powietrzu.